Choć ciężko nam się do tego przyznać, choć sama myśl o tym, jest trudna do przyswojenia, to niestety – fakty są nieubłagane. Postępujące zmiany klimatyczne i wpływ człowieka na środowisko są nie tylko dojmujące w swej skali, ale i nieubłagane w rezultatach, które spokojnie można określić mianem tragicznego skutku ubocznego nagłego rozwoju przemysłowego człowieka.

Przyroda nie pozostaje obojętna na nasze działania. W dzisiejszych czasach jedną z największych zmór naszej cywilizacji jest emisja dwutlenku węgla. Stosunek do zjawiska jest różny, ale prawda jest taka, że nawet najmłodsi obywatele są w stanie zaobserwować postępujące z roku na rok zmiany w naszym klimacie.

Tymczasem energie odnawialne – tak popularne na całym świecie – wciąż w naszym państwie wypierane są przez surowce, które wnoszą tak wiele szkód do środowiska. Zmiany są jednak możliwe – zmiany, które dotyczyć będą dobra ogółu, ale przede wszystkim kolejnych pokoleń, których chyba nie chcemy pozostawić w świecie pełnym zanieczyszczeń, lecz przyjaznym i wolnym od problemów ze środowiskiem.

Polska polityka klimatyczna na chwilę obecną nie wykonuje żadnych skutecznych działań w kierunku maksymalizacji dobra wspólnego, poprzez redukcję emisji dwutlenkuwęgla (należy też zaznaczyć, że ta stale rośnie dla naszego kraju), dlatego celem naszej partii jest również dążenie do zmian w tej kwestii. Jest to działanie, które ma na celu dobro nie tylko obywateli zamieszkujących granice naszego państwa – dotyczy ono całego świata, bo emitowane zanieczyszczenia dotykają nie tylko nas, ludzi, ale także odległych raf koralowych i wielu innych stworzeń, jak i mechanizmów klimatycznych, wymykających się ludzkiej kontroli. Są to wartości, które powinny stanowić wyższą wartość w życiu każdego obywatela, albowiem wszystko, co dotyczy naszej planety nawzajem się przenika i oddziaływuje na siebie, prowadząc do szeregów konsekwencji. Im dłużej będziemy zwlekać z działaniem, tym bardziej nieodwracalny stanie się ich charakter.

"Skarby przyrody to takie unikaty jak na przykład obrazy Rafaela. Zniszczyć je łatwo, ale odtworzyć? Nie ma możliwości"
~I. Borodin

Jako partia pragniemy walczyć o sprawiedliwość, a na bezsensowne okrucieństwo nie możemy się godzić. Chcemy wykonać naszą pracę rzetelnie, dokładając wszelkich starań by znaleźć dla wszystkiego możliwie jak najlepsze rozwiązania. Dlatego też staramy się o maksymalizację Funduszu Eksperckiego, który pozwoli na prowadzenie szczegółowych badań oraz zasięgnięcie opinii doświadczonych ekspertów dziedzin, które będą stanowiły istotę poruszanej przez nas problematyki. Mamy również zamiar wesprzeć Zwierzęce Organizacje Pozarządowe, które wypełniają rolę instytucji państwowych. Myślimy zarówno o dążeniu do zrealizowania pomocy zarówno finansowej jak i szkoleniowej. Ogólnie kładziemy duży nacisk na edukację prowadzącą do zrozumienia nie tylko sedna nieprawidłowości, ale także ich przyczyn. To będzie mogło w znacznym stopniu zapobiegać tragediom jednostkowych ofiar niewiedzy czy zimnego sadyzmu ze strony człowieka czy zwierzętom masowo hodowanym w celu wykorzystania surowców możliwych do uzyskania od nich.

Sami nie możemy zdziałać zbyt wiele, dlatego potrzebujemy ludzi, którym podobnie jak nam nie jest obojętne cierpienie stworzeń od nas zależnych. Potrzebujemy zaangażowania i pomysłów. Współpracy - wierzymy, że razem możemy zmienić ten świat na lepszy dla wszystkich.

Naszym sojusznikiem jest każdy, kto posiada głęboką wrażliwość i chce działać w imię walki z bestialstwem. Nie jest dla nas istotne niczyje wyznanie, pochodzenie, czy przynależność do partii. Nie, wierzymy, iż wspólny interes jaki nas łączy jest na tyle wyjątkowym spoiwem, że reszta traci na znaczeniu. Mamy nadzieję, że wielu z Was podzieli się z nami swoimi pomysłami, zainspiruje nas i weźmie aktywny udział w naprawieniu tego, co do tej pory uległo tragicznym uszkodzeniom. Tylko jako jedność mamy moc i tylko jako jedność będziemy w stanie obronić tych, którzy sami obronić się nie mogą!

POWRÓT DO PROGRAMU

WESPRZYJ NAS


Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

Możesz także wysłać przelew bezpośrednio na nr konta:
48 1090 2327 0000 0001 4157 2292
Polska Partia Ochrony Zwierząt
Tytuł przelewu: "Darowizna - PPOZ"

UWAGA:
Wpłaty mogą być dokonywane wyłącznie przez osoby mieszkające w Polsce i posiadające polskie obywatelstwo.
Można je zrealizować poprzez przelew z konta osobistego (nie firmowego) lub za pośrednictwem przekazu pocztowego - jedna osoba może wpłacić maksymalnie jednorazowo 2000 zł.
Zsumowane wpłaty na partię nie mogą przekroczyć 33 750 zł na osobę w ciągu roku kalendarzowego.