Już od bardzo dawna różne zwierzęta są trzymane w domach w formie odbiegającej od ścisłej użytkowości. Pełnią rolę naszych towarzyszy, pięknie się prezentują i często posiadają wiele odsłon pod postacią rozmaitych odmian i ras.

Koty, psy, chomiki, rybki, świnki morskie, kolorowe ptaki czy wiele innych stanowią nieodłączny element rzeczywistości wielu miłośników, ale nie tylko - jak wiadomo popyt rodzi podaż, a ta jest matką biznesu, który w przypadku żywych istnień nie zawsze jest czysty pod względem moralnym. Rzecz jasna jest wielu hodowców, którzy z prawdziwą pasją prowadzą wielopokoleniowe linie, dbają o swoje zwierzęta i robią wszystko by ich dorobek był czymś więcej niż zwykłym przemysłem. Niestetu jest też wielu takich, którzy potrafią obchodzić prawo i żerować na dorobku pasjonatów, przeistaczając hodowlę zwierząt towarzyszących w beznamiętną produkcję.

Dodatkowym czynnikiem napędzającym biznes psudohodowli, jest brak świadomości, który skutkuje nieprzemyślanymi wyborami w kwestii wyboru miejsca pochodzenia potencjalnych podopiecznych, co często skutkuje zakupem zwierząt obciążonych genetycznie, chorych, zarobaczonych czy ogólnie zaniedbanych.

Ogólnie o świadomość chcemy walczyć. Zjawiskiem powszechnym jest to, że ludzie posiadający zwierzęta nie do końca zdają sobie sprawę z potrzeb gatunków, które biorą pod swoją opiekę. Zaniedbania, szkodliwe uczłowieczanie czy zbyt małe i źle wyposażone klatki oraz akwaria nie są zazwyczaj wynikiem złej woli, a właśnie braku wiedzy.

Wierzymy, że opiekunowie swoich zwierzęcych towarzyszy, chcą dla nich jak najlepiej i że edukacja w ich temacie będzie miała zasadniczy wpływ na jakość ich życia. Dlatego w naszych planach leży duży nacisk na współpracę ze specjalistami i programy oraz wydarzenia mające na celu zwiększenie ogólnej świadomości w przypadku trzymanych w domach zwierząt towarzyszących.

POWRÓT DO PROGRAMU

WESPRZYJ NAS


Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

Możesz także wysłać przelew bezpośrednio na nr konta:
48 1090 2327 0000 0001 4157 2292
Polska Partia Ochrony Zwierząt
Tytuł przelewu: "Darowizna - PPOZ"

UWAGA:
Wpłaty mogą być dokonywane wyłącznie przez osoby mieszkające w Polsce i posiadające polskie obywatelstwo.
Można je zrealizować poprzez przelew z konta osobistego (nie firmowego) lub za pośrednictwem przekazu pocztowego - jedna osoba może wpłacić maksymalnie jednorazowo 2000 zł.
Zsumowane wpłaty na partię nie mogą przekroczyć 33 750 zł na osobę w ciągu roku kalendarzowego.